سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
پنجشنبه، 27 مهر
  • -

  • -

17

خرداد

ارسال کمک های دارویی به موسسه خیریه توانبخشی فتح المبین

روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ:این سازمان با مشارکت داروخانه شلمچه (جناب اقای دکتر مطهری)،در یک همکاری خیرخواهانه بالغ بر صد قلم از داروهای عمومی و تخصصی موسسه خیریه توانبخشی فتح المبین استان خراسان رضوی را که بالغ بر هشتاد میلیون ریال بوده، تامین نمود.
سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با مشارکت داروخانه شبانه روزی شلمچه با ریاست جناب اقای دکتر مطهری واقع در میدان گمرک،در یک همکاری خیرخواهانه بالغ بر صد قلم از داروهای عمومی و تخصصی موسسه خیریه توانبخشی فتح المبین استان خراسان رضوی را تامین نمودند.

ارزش داروهای ارسال شده به این موسسه، بالغ بر هشتاد میلیون ریال بوده است.

قابل ذکر است فرزندان تحت حمایت همدم، همگی دختر بی‌سرپرست یا بد سرپرست‌اند. این موسسه در ابتدای واگذاری 186 مددجو و 93 کارمند رسمی مامور به خدمت داشت. این رقم در حال حاضر به 400 مددجو و قریب 150نیروی قراردادی، افزایش یافته است.

این روزها؛ فرزندان این خانه، بر اساس نوع معلولیت یا شرایط‌شان در دو ساختمان مستقل و مجزا زندگی می‌کنند: ساختمان شماره‌ی 1 (فتح المبین) به مساحت 10/000 متر مربع و زیر بنای حدود 6800 متر مربع، محل نگهداری و آموزش معلولین ذهنی عمیق و دختران تربیت‌پذیر است و ساختمان شماره‌ی 2(مرکز شهید حمید شاهید)، به مساحت 2600 متر مربع و زیر بنای 2500 متر مربع محل زندگی دختران آموزش‌پذیر و خانه‌ی کوچک پناهگاهی است. مددجویان 7 تا12 ساله ای که مرکز با آمدنشان افتتاح شده بود، حالا در سنین 4 تا 60 سالگی هستند . 

مددجویان موسسه‌ی همدم، به‌طورهمزمان از امکانات و خدمات مختلفی برخوردارند، ازجمله:
استفاده از خدمات توانبخشی از قبیل: فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کاردرمانی.
حضور در فعالیت‌های مختلف ورزشی برای دستیابی به حداکثر توانمندی جسمی.
شرکت در کارگاه‌های هنری از قبیل گلیم بافی، گلسازی، سوزن دوزی و سرمه دوزی.
بدیهی است که فراهم ساختن فضایی شبیه خانه برای دختران این مرکز، هزینه‌های سنگینی به دنبال دارد. در حال حاضر، برای هر مددجو، ماهانه بیش از 12/000/000 ریال هزینه می‌شود که یارانه‌ی دریافتی از سازمان بهزیستی تنها حدود یک سوم این هزینه را تکافو می‌کند. دوسوم دیگر، با کمک های مردمی تامین می‌شود.

ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ