سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
پنجشنبه، 27 مهر
  • -

  • -

25

بهمن

با قرائت بیانیه ای

بیانیه نخستین همایش مسئولیت اجتماعی حوزه سلامت قرائت شد

ما مشارکت کنندگان این همایش پیمان می بندیم که در جهت ادامه مسیر و پربار شدن نهالی که بذر آن در این رویداد کاشته شده است مصمم باقی بمانیم و امید داریم که با مشارکت فعال قوای محترم سه گانه زیر ساخت های سیاستی لازم در این زمینه به عنوان پشتیبان این مطالبه ملی فراهم گردد.
نخستین همایش مسئولیت اجتماعی در حوزه سلامت که در تاریخ 24 بهمن ماه 1395 هجری شمسی برگزار گردید فرصتی بود که برای اولین بار با مشارکت نهادها و سازمان های مختلف بخش دولتی ، خصوصی و مردم نهاد اجتماعی جهت ارتقاء شاخص های عملکردی در این حوزه مهم و حساس صنعت کشور صورت بپذیرد.

باور برگزار کنندگان این همایش این است که برای پیشبرد توجه به مسئولیت های اجتماعی در حوزه سلامت صنایع غذایی نیازمند افزایش آگاهی های عمومی و جلب مشارکت تمام بخش های جامعه هستم.  به ویژه در این میان سازمان های مردم نهاد می توانند به عنوان مروجان و نیز چشمان بیدار جامعه مدنی در هدایت صنایع غذایی به سمت اجرای هر چه بهتر مسئولیت های خود در بخش سلامت محصولات نقش مهمی را ایفا کنند.

همچنین به باور ما در کنار لزوم بالا رفتن آگاهی های عمومی شهروندان و مشارکت بیشتر جامعه مدنی نباید از نقش قوانین و سیاست گذاری های مناسب در تحکیم مسئولیت اجتماعی در بخش سلامت غذایی غافل شد . متاسفانه بسیاری از قوانین و رویه های موجود در فضای اقتصادی کشور، مانعی جدی برای تحقق این اهداف قلمداد شده که نه تنها از ارتقاء شاخص های این حوزه حمایت کافی نمی کند بلکه بعضا موانعی نیز جهت تحقق بایسته های لازم بخش سلامت صنایع غذایی ایجاد می نمایند.

ما مشارکت کنندگان این همایش پیمان می بندیم که در جهت ادامه مسیر و پربار شدن نهالی که بذر آن در این رویداد کاشته شده است مصمم باقی بمانیم و امید داریم که با مشارکت فعال قوای محترم سه گانه زیر ساخت های سیاستی لازم در این زمینه به عنوان پشتیبان این مطالبه ملی فراهم گردد.

در همین راستا و به یاری خداوند متعال برگزار کنندگان این همایش نسبت به اقدامات زیر متعهد می شوند:

    ایجاد دبیرخانه دائمی مسئولیت اجتماعی حوزه سلامت
    تلاش در جهت ایجاد ساز و کارها و قوانین در راستای استقلال مالی مسئولین فنی از صاحبان صنایع
    گسترش زمینه های همکاری فی ما بین دستگاه های دولتی ، بخش خصوصی، سازمان های مردم نهاد و مراکز علمی و دانشگاهی در راستای ترویج مسئولیت اجتماعی سازمان ها
    ایجاد زمینه های گفتمان مسئولیت اجتماعی  در حوزه سلامت در جامعه
    بستر سازی برای نقش آفرینی بیشتر سازمان های مردم نهاد و جامعه مدنی در هدایت بنگاه های اقتصادی به سمت مسئولیت پذیری اجتماعی
    تلاش برای تدوین برنامه های عملیاتی جهت توسعه مسئولیت اجتماعی سازمان ها در نهادهای متولی امر سلامت در کشور
    گسترش مفهوم مسئولیت اجتماعی در تمامی حوزه های سلامت اعم از صنایع غذایی، بهداشتی، درمانی، تجهیزات پزشکی و . . .
    تلاش برای فرهنگ سازی و ارائه آموزش های مرتبط با مسئولیت اجتماعی سازمان ها
    گزینش و معرفی ادواری برترین تجارب حوزه سلامت در مسئولیت اجتماعی سازمان ها

روشنایی زندگی فرزندانمان و سربلندی فردای سرزمینمان در گرو قدمهایی است که تک تک ما امروز برمی داریم قدمهایی که همه ما در هر جا که هستیم چه در دولت چه در بخش خصوصی و چه به عنوان یک شهروند عادی بایستی مسئولانه برداریم.

ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ