سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
پنجشنبه، 27 مهر
  • -

  • -

10

تیر

حضور پرشور پزشکان بسیجی در سوریه

پزشکان بسیجی از آغاز جنگ در جبهه های مقاومت در مناطق جنگی حضور داشتند و این حضور آنها تا پیروزی کامل جبهه حق علیه باطل ادامه خواهد داشت.
 بعد از شعله ور شدن آتش جنگ در کشورهای مقاومت نظیر سوریه، عراق و یمن و دخالت هایی که آمریکا و کشورهای عربی منطقه نظیر عربستان، قطر و امارات در اداره امور این کشورها داشتند مسلمانان به جان یکدیگر افتادند و در حال حاضر گروه های مختلفی مانند داعش، جبهه النصره و احرار الشام با حمایت استکبار جهانی نه تنها شیعیان بلکه مسلمانان سنی را نیز قتل عام می کنند و هدف آنها چیزی جز مخدوش کردن چهره اسلام نیست. این گروه ها در حقیقت با هدف تشکیل دولت اسلامی تمام خط قرمزهای اسلام را زیر پا گذاشتند و به اسم اسلام به جان اسلام و مسلمانان افتادند. در حال حاضر تکفیری ها نقشه های آمریکا و عربستان را در منطقه پیاده می کنند و تا حدودی نیز به اهداف خود رسیده اند لذا بعد از هجوم گسترده تکفیری ها به سوریه و عراق مسلمانان کشورهای مختلف نظیر ایران برای کمک به مسلمانان سوریه و عراق و برای دفاع از اسلام و حرم اهل بیت(ع) به این کشورها اعزام شدند. از طرفی پزشکان و پرستاران بسیجی کشورمان نیز برای خدمات دهی به رزمندگان و درمان مجروحان به کشورهای مقاومت اعزام شدند و مانند دوران دفاع مقدس که پزشکان حضوری فعال داشتند و حدود دو هزار و 800 شهید را تقدیم اسلام کردند امروزه نیز همان راه را در کشورهای مقاومت ادامه می دهند.

نقش معاونت بهداشت و درمان سپاه در خدمات دهی به مجروحان مدافع حرم

بر اساس این گزارش؛ معاونت بهداشت و درمان سپاه و نیروهای مسلح و بیمارستان های متعلق به سپاه تمام تلاش خود را برای درمان مجروحان مدافع حرم با هر ملیتی انجام داده است بطوریکه طبق توافقی که بین بیمارستان بقیه الله (عج) با سپاه صورت گرفته مجروحان مدافع حرم در این بیمارستان مداوا می شوند و اقدامات حمایتی و پشتیبانی از آنها نیز صورت می گیرد. در حال حاضر نقاهتگاه شهید همدانی با 130 تخت خواب در بیمارستان بقیه الله (عج) مختص مجروحان مدافع حرم است و مجروحان تا زمانیکه بصورت کامل درمان نشده اند در این نقاهتگاه می مانند و بعد از مرخص شدن نیز تحت حمایت بیمارستان و مجموعه سپاه خواهند بود.

حضور مشتاقانه پزشکان بسیجی در سوریه

طبق گفته مسئولان بهداشت و درمان سپاه در حال حاضر حجم گسترده ای از پزشکان بسیجی مشتاق حضور در جبهه های مقاومت و به خصوص سوریه هستند بطوریکه ما امروز با صف های طویلی از پزشکان برای اعزام مواجه هستیم لذا همانطور که بسیجیان در دوران دفاع مقدس بیشترین خدمات را به مجروحین ارائه می کردند امروز نیز هرکجا که مظلومی احساس نیاز کند پزشکان بسیجی ما به یاری آنها می روند که این اقدام آنها نشان از فهم و شعور و روحیه ایثار آنها دارد.

انجام عمل های جراحی در بیمارستان های صحرایی سپاه در سوریه

بر اساس این گزارش؛ یکی از اقدامات موثر و ارزشمند سپاه در جبهه های مقاومت محیا کردن شرایط در بیمارستان های صحرایی در سوریه برای انجام عمل های جراحی است و با این اقدام مجروحان مدافع حرم که قبلا برای مداوا و انجام عمل جراحی به ایران می آمدند امروزه در همان بیمارستان های صحرایی مداوا می شوند لذا پزشکان بسیجی ما فاصله خط مقدم با بیمارستان ها را کاهش دادند و در همان منطقه جنگی خدمات پزشکی و بهداشتی به رزمندگان ارائه می کنند.

انتقال تجربیات پیشکسوت به جوانان در حوزه طب رزم

اقدام دیگر سپاه این است که پزشکانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند را در قالب کلاس هایی گردهم آورده تا آنها تجربیات و دانش و علم خود را به پزشکان جوان ارائه کنند و این پزشکان با بهره گیری از این تجربیات و دانش خود به جبهه های مقاومت اعزام می شوند.

در حقیقت بسیجیان هرکجا که احساس تکلیف کنند حضور پیدا می کنند و منتظر دستور نخواهند ماند و در حوزه بهداشت و درمان نیز به همین گونه است و از همان دوران ابتدایی آغاز جنگ در سوریه در مناطق جنگی برای مداوای مجروحان حضور داشتند و این حضور آنها تا پیروزی جبهه مقاومت در کنار رزمندگان ادامه خواهد داشت.
ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ