سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
پنجشنبه، 27 مهر
  • -

  • -

9

اسفند

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران:

اخلاق در مسائل سیاسی گمشده جامعه ماست

بسیج پرس - نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: امروز رعایت اخلاق در مسائل سیاسی گمشده جامعه است و در برخی مواقع بداخلاقی های سیاسی به حد اعلا می رسد.
حجت الاسلام عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در چهارمین یادواره شهدای جامعه پزشکی تهران که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی گفت: شهدا از میان ما با کوله باری از ایثارگری و ازخودگذشتگی رفتند و ما امروز باید راه آن ها را ادامه دهیم و برای این کار الزاماتی نیاز است که باید رعایت شود. پیامبر اکرم می فرماید هر چیز خوب، خوب تری دارد به جز شهادت؛ بهتر از شهادت چیزی نداریم و افسوس که ما به جمع شهدا نپیوستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران با بیان اینکه اگر روال عادی را طی کنیم جزء بیچارگان هستیم اما اگر راه شهدا را برویم قطعا در آن دنیا با آنها محشور می شویم افزود: شهدا به اوج کمال رسیدند چرا که خون خود که عزیزترین چیز است را در راه خدا فدا کردند. اگر ایثارگری شهدا نبود کشور ما بدترین کشور بود چرا که مقصود استکبار ایران است.

وی با بیان اینکه سوریه، عراق و یمن برای دشمنان بهانه بوده و هدف اصلی آن ها تخریب ایران است گفت: دوران دفاع مقدس هزاران دانشگاه با رشته های مختلف بوجود آورده بود و انسان ها را یک شبه به همه چیز می رساند و درس ایثار و ازخودگذشتگی و شهامت و شجاعت را به رزمندگان ما  یاد می داد. در دفاع مقدس خیلی ناشدنی ها به شدن تبدیل شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران اظهار داشت: بعضی از کارها در مخیله دوستان نمی گنجید، برای مثال در عملیات بیت المقدس صدام راه ارتباطی ما را قطع کرد اما شب، رزمندگان با پشت سر گذاشتن راه های سخت به دشمن رسیدند لذا شجاعت آن ها زبانزد همه بود.

وی افزود: اولین ویژگی شهدا التزام به اسلام و دومین ویژگی آن ها مرزبندی روشن با دشمنان بود و ما نیز باید مرزبندی خود با دشمن را روشن کنیم و نمی شود انسان ها گاهی انقلابی باشند و گاهی به ضدانقلاب کمک کنند. اگر مرزبندی نداشته باشیم در مسائل سیاسی گم می شویم.

اخلاق در مسائل سیاسی گمشده جامعه است

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران ادامه داد: سومین ویژگی شهدا بصیرت دینی و چهارمین ویژگی داشتن تقوای فردی بود. امروز این ویژگی گمشده جامعه ماست و اخلاق در مسائل سیاسی گم شده است و در برخی مواقع بداخلاقی سیاسی به حد اعلا می رسد. آیا شهدا اینگونه بودند؟ شهدا اخلاق محور بودند و یک غیبت نیز نمی کردند. شهدا حلال و حرام را رعایت می کردند اما امروز برخی تمام کارشان برای دنیاست. شهدا برای رسیدن به پست و مقام به هر کسی رو نمی زدند و بطور کل باید گفت اگر مال حرام در سفره شهدا بود آن ها به شهادت نمی رسیدند.

وی با بیان اینکه شهدا هرگز راضی نمی شدند در ولایت پذیری از امامشان کوتاهی کنند و تمام ذکرشان تبعیت از امام بود گفت: پنجمین ویژگی شهدا همین تبعیت از ولی فقیه بود و در صحنه عمل این کار را انجام می دادند.

حجت الاسلام گواهی به ششمین ویژگی شهدا که اعتقاد واقعی به مردم بود اشاره کرد و گفت: پزشکان بسیجی ما با اعتقاد دینی خود با کمترین امکانات مجروحان دفاع مقدس را مداوا می کردند و از چفیه موجود در جنگ برای ارائه خدمات به جانبازان و مجروحان استفاده می کردند.

وی با بیان اینکه شهدا این قدرت عظیم را به ما دادند گفت: کشور ما کشوری قدرتمند در منطقه است. در بخش پزشکی پیشرفت های خوبی داشتیم و این در حالی است که قبل از انقلاب پزشکان هندی به ایران می آمدند اما امروز شاهد اعزام پزشکان به خارج از کشور برای آموزش مطالب پزشکی هستیم.

دین ما اجازه داشتن بمب اتم را نمی دهد اما توان ساخت آن را داریم

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) افزود: در باب نظامی در دوران دفاع مقدس به ما حتی سیم خاردار هم نمی دادند اما امروز ما را متهم به داشتن بمب اتم می کنند که البته کذب محض است و این قدرت ها به برکت خون شهدا ایجاد شده است. دین ما اجازه داشتن بمب اتم را نمی دهد اما توان ساخت آن را داریم.

وی با بیان اینکه امروز ترامپ از قدرت دفاعی ما هراس دارد گفت: ۳۸ سال در تحریم هستیم اما با اتکا به توان داخلی در اوج قدرت به سربرده ایم. همه این پیشرفت ها را مدیون خون شهدا می دانیم و امیدواریم همه ما بتوانیم راه شهدا را به بهترین نحو ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران افزود: در بخش دین و فرهنگ اسلامی باید توجه خاصی داشته باشیم و متاسفانه دشمن در این بخش توفیقاتی داشته و به دنبال دورکردن جوانان ایرانی از اسلام هستند. نکته مهم دیگر اطاعت پذیری از ولی فقیه است و هر سه قوه باید به نصیحت های رهبر انقلاب گوش کنند و برای مثال بحث تهاجم فرهنگی و نفوذ را چند سال پیش ایشان مطرح کردند و مسئولین باید نسخه های رهبری را اجرا کنند.
وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد تا بتوانیم در راه اسلام و خدمت به مردم قدم برداریم گفت: بحث وحدت بسیار مهم است و پیام یادواره شهدا این باشد که مسئولین قدر مردم و شهدا را بدانند.
ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ