سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
پنجشنبه، 27 مهر
  • -

  • -

3

اسفند

دانشگاه علوم پزشکی بهزیستی برگزار کرد

نشست فرهنگی نقشه راه انقلاب اسلامی و بایسته های آن در منظومه فکری ولایت ، چهارشنبه 20 بهمن ماه در سالن کنفرانس ریاست به همت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار گردید.
نشست فرهنگی نقشه راه انقلاب اسلامی و بایسته های آن در منظومه فکری ولایت ، چهارشنبه 20 بهمن ماه در سالن کنفرانس ریاست به همت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار گردید.

پورجباری مدرس این نشست در خصوص مراحل و موانع فرآیند تحقق اهداف اسلامی و همچنین عرصه ها و میادین جهاد همه جانبه برای تحقق اهداف اسلامی مطالبی عنوان نمودند. ایشان دو منظومه پیش برندگی بیرونی ( با اطاعت از ولی و عدم اطاعت از کفار و منافقین ) و پیش روندگی درونی ( با تبعیت از قرآن و سنت و عدم تبعیت از هوای نفس و نظام طاغوت و ابلیس ) را از تعالیم الهی برای پیش برندگی بشر ذکر کردند.

آقای پورجباری همچنین اشاره ای به آیات 1 تا 3 سوره احزاب نمودند و تفسیر این آیات را فرآیند تحقق اهداف الهی برشمردند. در این نشست فرهنگی و بصیرتی تأکید بر جهاد همه جانبه برای تحقق اهداف اسلامی شد. بررسی ارکان جهاد دولت سازی بر اساس تلاش و کوشش جمعی ، تقابل با دشمن ، رفتار هوشمندانه ، استمرار و همه جانبگی در این نشست مورد بحث و گفتگو واقع شد.

در پایان نشست فرآیند تحقق دولت اسلامی  براساس گامهای تقوای سازمانی و اجتماعی – عدم اطاعت از کفار و منافقین – اطاعت و تبعیت از برنامه الهی جهت تشکیل دولت مقدور اسلامی عنوان شد.

همچنین از دیگر برنامه های این دانشگاهدر دهه مبارک فجر میتوان به ارائه خدمات رایگان پزشکی اشاره کرد.

تیم درمانی ، آموزشی و توانبخشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی روز پنج شنبه (21 بهمن ماه جاری) به مناسبت گرامی داشت دهه مبارک فجر، با همراهی و همکاری گروه جهادی شهید همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، برای کمک به روستاییان " جی تو" از توابع شهرستان پاکدشت ، به این منطقه اعزام شدند.

   " مهدی محمدپناه " مسئول اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این باره به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت که پزشک عمومی ، متخصص روانپزشکی ، کارشناسان پرستاری، مشاوره و روانشناسی ، مامایی ، گفتاردرمانی ، کاردرمانی ، تغذیه ، بینایی سنجی و شنوایی سنجی ، و همچنین گروه دانشجویان بسیجی رشته های مختلف توانبخشی دانشگاه (گروه جهادی شهید همت) ، گروه  تخصصی این اردوی جهادی را شکل دادند.

   وی افزود: در این اعزام که با هماهنگی سپاه حضرت سید الشهدا (ع) انجام شد، بیش از 700 تن از مردم مورد مشاوره رایگان حوزه توانبخشی قرار گرفته و از خدمات درمانی و توانبخشی گروه های اعزامی استفاده کردند.

   وی تصریح کرد: با توجه به رویکرد جدید بسیج جامعه پزشکی دانشگاه مبنی بر آموزش و پیشگیری در مناطق محروم در حوزه های درمانی و توانبخشی ، کارگاه های گروهی در ارتباط با پیشگیری از اعتیاد و چگونگی پیگیری های درمانی آن ، برای مردم ساکن روستای جی تو و محله های اطراف برگزار شد.

   شایان ذکر است ، تیم های درمانی و توانبخشی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در طول سال و به مناسبت های مختلف نیز با همکاری کانون های بسیج جامعه پزشکی مراکز تابعه دانشگاه ، به مناطق محروم و کم برخوردار اعزام و خدمات رایگان درمانی و مشاوره روانشناسی و توانبخشی به ساکنان آن ارائه می دهند.
 
ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ